13,5 milyar TL kamu zararı

13,5 milyar TL kamu zararı

Posted by

13,5 milyar TL kamu zararı

HABER MERKEZİ

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu AKP dönemindeki yolsuzluklara ilişkin açıklamalarda bulundu. 2016 yılında AKP ile bağı olan bir şirketin Başakşehir’de 49 milyon TL’ye aldığı bir arsayı 4 gün sonra KİPTAŞ’a 130 milyon TL’ye sattığını hatırlatan İmamoğlu, “4 günde 81 milyon TL. Bugünkü rakam ile 216 milyon TL, 27 milyon dolar… AKP ile bağı olan şirketin ya da kimlerin cebine gidiyorsa” dedi.

TV’de ‘Şimdiki Zaman’ programının konuğu olan İmamoğlu, konuya ilişkin açtığı soruşturmaya İçişleri Bakanlığı’nın el koyduğunu belirtti. “Geçmiş dönemlere ilişkin 50 soruşturma dosyasında 13.5 Milyar TL kamu zararı tespit ettik. Başakşehir’de çok tatlı bir dosya, üzerine pudra şekeri bile dökmene gerek yok. Ben soruşturma açtım, İçişleri Bakanlığı da bu dosyalarımıza el koydu. ‘Sen araştırmazsın ben daha iyi araştırırım’ diyor” ifadelerini kullandı. “Para kimin cebine gidiyor?” sorusunu yanıtlayan İmamoğlu, “AK Parti ile bağı olan o şirketin cebine gidiyor ya da kimlerin gidiyorsa… Soruşturma dosyalarımızdan biri bu. Ben soruşturma açtım, İçişleri Bakanlığı da geldi bu dosyalarımıza al koydu. ‘Sen araştırmazsın ben daha iyi araştırırım’ diyor” şeklinde konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir