Antalya’daki iki orman yangını denetim altında

Antalya’da Aksu ilçesinde Kundu arıtma tesisi yakınında ormanda yangın çıktı.

İhbar üzerine Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı grupları yangın bölgesine sevk edildi.

Yapılan açıklamada, şimdi belirlenemeyen nedenle çıkan yangının denetim altına alındığı aktarıldı.

Ekiplerin havadan ve karadan müdahalesi sonucu denetim altına alınan yangında yaklaşık 1 hektarlık ormanlık alanda ziyan oluştu.

BİR YANGIN DA MURATPAŞA’DA

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde çıkan orman yangını, 2 saat süren çalışma ile denetim altına alındı.

Yangın, saat 12.30 sıralarında Lara Turizm Yolu’ndaki ormanda çıktı. Girişin yasak olduğu ormandan yükselen alevleri görenler, durumu 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi. Olay yerine Orman Bölge Müdürlüğü grupları ile itfaiye grupları sevk edildi. Alevler, rüzgarın da tesiriyle kısa müddette yayıldı.

EKİPLERE SU TAŞIDILAR

Yangına hem karadan hem de havadan müdahale edildi. Etraftakiler de ellerindeki tırmıklarla söndürme çalışmalarına dayanak verdi. Bu sırada birtakım bireyler de itfaiye erleri ile orman çalışanlarına su taşıdı. Ağır duman nedeniyle takımlar, güç anlar yaşadı. 6 arazöz, 2 su ikmal, 2 birinci müdahale, 3 helikopter, 4 uçak ve onlarca itfaiyenin müdahale ettiği yangın, 2 saatte denetim altına alındı. 1 hektar alanın ziyan gördüğü yangınında soğutma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.