Bilimkurgu Türündeki En İyi Filmler ve Diziler

Posted by

Son zamanlarda en çok sevilen türlerden biri olan bilimkurgu filmleri ve dizileri merakla ve ilgiyle takip edilmektedir. Bu filmlerin ve dizilerin rağbet görmesi bu türde daha çok içerik üretilmesine sebebiyet vermektedir. Peki bilimkurgu türüne ilgi duymaya başlayan biri mutlaka hangi filmleri ve dizileri izlemelidir? İşte muhteşem bilimkurgu film konuları ve dizi konuları!

  1. Doctor Who (2010)

Bilimkurgu türü denilince akla gelebilecek en iyi dizilerden biri de Doctor Who! Karakteriyle, ismiyle, davranışlarıyla adeta bambaşka olan bir Doktor, Rose Tyler adında bir kadın ile tanışır. Kadının bu tanışma sonrasında hayatı tamamen değişir.

  1. Westworld (2016)

Westworld dizi incelemesine gelinecek olursa: Karanlık bir gelecekte geçen dizide, zenginler için olan bir eğlence parkında yaşananlar konu ediliyor. Yapay zekaların kullanıldığı bu eğlence parkında akıl almaz olaylar yaşanır. Eğlenmek için o parkta bulunan kişiler, silahlı bir nişancıdan kurtulmaya çalışırlar.

  1. Deja Vu (2006)

2006 yapımı Deja Vu filmi, New Orleans’ta geçiyor. Feribota konulan bomba nedeniyle yaşanan büyük patlama sonrasında kanıt toplaması için çağırılan Carlin, deja vu’ların büyüsünü keşfeder. Deja Vu, en fazla film incelemesi yapılan filmlerden biri olarak yerini korumaktadır.

  1. Avatar (2009)

Avatar, izleyenlerin hayal gücünün sınırlarını zorlayan muhteşem bir seyir sunmaktadır. Hikaye, Na’vi adlı yok olmak üzere olan kişilerin yaşadığı yeni keşfedilmiş bir gezegen olan Pandora’da geçiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir