BirGün’e “Bahçeli ve Erdoğan’a hakaret” soruşturması

Cumhuriyet Başsavcılığı, gazetemizin “Çetelerin İktidarı” başlıklı Pazar ekine ilişkin “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli’ye hakaret” suçlamasıyla soruşturma başlattı.

BirGün’e

İktidarın gazetemize yönelik baskıları sürüyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, gazetemizin 25 Mayıs 2021 tarihinde yayımlanan suç örgütü elebaşısı Sedat Peker’in ifşaatlarıyla yeniden gündeme gelen mafya-devlet ve siyaset üçgeninde ortalığa saçılan iddiaları ele aldığı “Çetelerin İktidarı” başlıklı Pazar eki hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına devredildi.

BirGün Pazar’ın kapağında yer alan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin suç örgütünden hüküm giymiş Alaattin Çakıcı ile AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise suç örgütü elebaşısı Peker ile aynı karede yer alan fotoğrafları soruşturmaya gerekçe gösterildi.

Savcılık, soruşturma kapsamında MHP Lideri Bahçeli’ye “Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret”, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ise “Cumhurbaşkanına hakaret” edildiğini iddia etti.

Soruşturmaya ilişkin gazetemizin politika editörü Mehmet Emin Kurnaz İstanbul’da bulunan Çağlayan Adliyesi’nde Cumhuriyet Savcısı’na ifade verirken, Kurnaz ve BirGün avukatı Tolgay Güvercin takipsizlik talep etti.

birgun-e-bahceli-ve-erdogan-a-hakaret-sorusturmasi-896678-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.