Bitcoin Fiyatı İçin ‘Büyük Satış’ Uyarısı! İşte Beklenenler?

Bitcoin (BTC) boğaları, fiyatın sıkıştığı dar aralıktan kurtulmak mücadelesini sürdürüyor. Fakat, yatırımcılar arasındaki çekimserlik, analistleri Bitcoin fiyatı için büyük bir düzeltme beklentisine zorluyor.

Bitcoin fiyatı, likidite beklentilerinin ortasında Fed’i unutuyor

Bitcoin fiyatı, 20 Mayıs’a kadar dar bir aralıkta sıkışıp kaldı. TradingView’den alınan veriler, şu anda 27.000 doların hemen üzerinde kaldığını gösteriyor. Fed başkanı Jerome Powell’ın politika ve enflasyon görünümü hakkında yeni yorumlar yapmasının ardından kısa süreli bir volatilite ortaya çıktı.

Powell’ın dili, gerektiğinde değişime açık kapı bırakırken, risk varlıklarına net sinyaller vermiyordu. Yanıt veren mali yorum kaynağı The Kobeissi Letter, önümüzde “tonlarca belirsizliğin” olduğu konusunda uyarıyor.

Yine de Bitcoin kısa süre sonra Jerome Powell’ın açıklamalarını askıya aldı. Önceki hafta sonundan zaten tanıdık olan bir aralığa geri döndü. Bir diğer analist Skew, yeni bir volatilitenin sadece an meselesi olduğunu savunuyor.

Mevcut piyasa koşullarını “Cuma sonrası FED konuşmacıları arasında çok dar bir likit olmayan aralık var. Piyasanın önümüzdeki hafta başında hem spot hem de perp piyasasının bir trend oluşturmaya zorlanacağı bir EQ bulmasını bekliyoruz” diye özetliyor.

Crypto Tony, aralığın yeni haftaya kadar yerinde kalacağını tahmin ediyor

Kripto analisti, paylaştığı 4 saatlik grafikte işaretlediği seviyelerin üzerinde veya altında bir kapanışta, piyasayı yeniden gözden geçirmek için neden oluşturacağını söylüyor. Crypto Tony, aralığın yeni makro ticaret haftasının başlangıcına kadar yerinde kalacağını tahmin ediyor.

Bitcoin fiyatı için “büyük satış” konusunda uyarı

Diğerler analistler, BTC fiyat performansı söz konusu olduğunda kısa vadede düşüş bekliyor. Popüler analiz hesabı IncomeSharks, daha derin bir düzeltmenin beklendiği, ancak bir hafta daha gerçekleşmemesi gerektiği konusunda uyardı.

Önceki gün Twitter yorumunun bir kısmı “Büyük satıştan önce bir hafta daha kesinti bekleniyor” dedi.

Ticaret kaynağı Stockmoney Lizards, son haftalarda ticaret çevrelerinde tartışılan “baş ve omuzlar” modeline atıfta bulunurken bir çöküşün yaklaşacağını tahmin ederek kabul etti.

Bir düzeltmenin 24.500 dolara yol açabileceğini söyledi.

Bu arada, 500.000 takipçili analist Crypto Rover, bu hafta sonu sert bir volailite olmasını bekliyor. Kripto analisti, BTC fiyatının ilerlediği takoz formasyonundan yeni alıcılar bulabileceğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, BTC fiyatının hafta sonu 27,000 doların üzerinde kalacağını tahmin etti.

Bitcoin fiyatı ne durumda?

BTC hafta sonunu neredeyse hiç hareket etmeden mevcut fiyat aralığını sürdürdü. Yazım sırasında, günlük ve haftalık bazda sabit kaldığı 27,094.72 dolar bölgesinde işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir