Burak Elmas: 11 Haziran’da aday olmayacağım

Bu dönem tarihinin en makûs devrini geçiren Galatasaray’da Lider Burak Elmas, en büyük eleştiriyi almıştı.

Fatih Terim’i yarı yolda bırakması, genel konseyde büyük reaksiyon toplamış ve Elmas, genel heyette idari istikametten ibra edilmemişti.

İbrasızlığın akabinde seçime giden Galatasaray’da seçim kararı, davalar sonrası mahkemeye taşınırken evvel seçime önlem getirilmiş ve 22 Nisan’da yapılan duruşma sonrası ise önlem kaldırılmıştı. Evvelki müracaatın sahibi olan genel konsey üyesi Fırat Develioğlu, seçimin iptali için bir üst mahkemeye giderek yürütmeyi durdurma müracaatında bulundu.

2 gün evvel akşam saatlerinde çıkan haberlerde seçimin iptal olduğu argüman edilmiş fakat kulübe bahisle ilgili bir mahkeme kararı ulaşmamıştı.

Yapılan başvuruyu kabul eden İstinaf Mahkemesi, 30 Nisan’da yapılacak olan seçime önlem kararı koydu. Böylelikle Galatasaray’ın başkanlık seçimi iptal olmuştu.

Aday olacağı konuşuluyordu

Daha sonra Burak Elmas yaptığı açıklamada seçimlerin 11 Haziran’da yapılacağını açıklamıştı.

11 Haziran’daki seçimlerde Burak Elmas’ın tekrar aday olacağı konuşuluyordu. Elmas mevzuyla ilgili açıklamada bulundu.


“11 Haziran’da aday değilim”

Mevzuyla ilgili Elmas düzenlediği basın toplantısında, “Bugün ümit ediyorum Galatasaray Spor kulübü lideri olarak bu devir karşınıza son çıkışım. 30 Nisan’da yapılacak seçimde aday değildim. 11 Haziran’da yapılacak seçimde de aday değilim.” tabirlerini kullandı.

“Bu bir Galatasaray mücadelesi”

Kulüple ilgili konuşan Elmas, “Bunun bir iktidar çabası değil, Galatasaray gayreti olduğunu tekraren lisana getirdik. Yanılgılarımız oldu lakin hiçbir yanlışımız Galatasaray’a çizdiğimiz stratejiden Galatasaray’ı uzaklaştırmadı. Yaptığımız birtakım stratejik hususlardan bahsetmek istiyorum. Geldiğimizde 50 milyon euro olan ekip maliyetini bu dönem başı prestijiyle 27 milyon euro’ya indirdik. Kiralık oyunculardan çıkarak Galatasaray’ın geleceğine yatırım yaptık. Galatasaray’ın futbolda uzun vadeli sürdürülebilir bir muvaffakiyet elde edeceğini düşünüyorum. 85 milyon TL vadesi geçmiş borç ödedik. 21 milyon TL vadesi geçmiş borçlardan indirim aldık.” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.