CHP’nin ‘Belediye Liderleri Çalıştayı’ Van’da başladı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun iştirakiyle Türkiye’deki tüm CHP’li Belediye Liderleri, üç gün sürecek “Belediye Liderleri Çalıştayı” kapsamında Van’da bir ortaya geldi. 

Torun, CHP’li belediyelerin pürüzlerle karşılaştığını belirtirken, “Bizim belediyelerimizin vatandaşa hizmetine mâni olamadılar ve bundan sonra da olamayacaklar. Halkın belediyeleri; şikâyet etmeden, mazeret üretmeden, her türlü pürüzü halkla birlikte aştılar ve aşmaya da devam edecekler” dedi. 

Torun’un konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle: 

“VAN’DA BULUNMANIN HEYECANINI YAŞIYORUZ”

Türkiye’nin dört bir yanından belediye liderlerimizle birlikte, bu manalı toplantıyı gerçekleştirmek üzere, Van’da bulunmanın heyecanını yaşıyoruz. İktidarın tüm baskılarına karşın, şikâyet etmeden çalışan ve toplumsal devlet anlayışından kopan iktidara, toplumsal belediyeciliğin dersini veren belediye liderlerimizle bir ortada olmanın gururu içindeyiz.

“CHP AİLESİNE KATILAN YENİ BİR BELEDİYE LİDERİMİZ VAR”

Aralık ayında Kayseri’de düzenlediğimiz çalıştaydan sonra CHP ailesine katılan yeni bir belediye liderimiz var. Antalya Kemer Belediye Liderimiz Necati Topaloğlu’na bir kere daha, halkın belediyeleri ortasına güzel geldiniz diyoruz. Ayrıyeten, yakın vakitte, Bilecik Belediye Lider Vekili olarak seçilen Melek Mızrak Subaşı da ortamızda. Kendisine de bir sefer daha güzel olsun diyoruz.

“BELEDİYE LİDERLERİMİZ, VAN’IN 13 İLÇESİNDE ALANA ÇIKTI”

 Van’a yalnızca bir toplantı düzenleyip ayrılmak için gelmedik. Dün belediye liderlerimiz, Van’ın 13 ilçesinde alana çıktı. Vatandaşlarımızla buluştu, problemleri dinledi, tahlil tekliflerini anlattı. Bugün de çalıştayımıza başlıyoruz. Çalıştayımızın ana gündemini yaklaşan seçimler olarak belirledik.

“SEÇİM HAZIRLIKLARINI BELEDİYE LİDERLERİMİZE ANLATACAK”

Bugün evvel Genel Merkezimizin seçim hazırlıklarını belediye liderlerimize anlatacak, akabinde belediye liderlerimizi dinleyeceğiz. Ayrıyeten, alanında uzman isimlerden de değerlendirmelerini alacağız. Çalıştayımızda, belediyelerimizin üç yıllık hizmet sürecini ve önümüzdeki iki yılda yapılması gerekenleri de ele alacağız.

“KAYNAKLAR, SADECE CHP’Lİ BELEDİYE DİYE KESİLMEKTEDİR”

Yakın siyasi tarihimizin en değerli dönüm noktalarından olan 2019 lokal seçimlerinin üzerinden 3 yıl geçti. 3 yılda belediyelerimiz çok büyük adaletsizliklere maruz kaldı ve bu haksızlıklar da artarak devam ediyor. Şu anda, tüm kamu kaynakları, belediyelerimize kapatılmıştır. Belediyelerimize kaynak sağlayan tüm kurumlarda, büyük bir partizanlık karar sürmektedir. Belediyelerimizden hizmet bekleyen milyonların hakkı olan kaynaklar, yalnızca CHP’li belediye diye kesilmektedir.

“BELEDİYELERİMİZ, TARİHİ BİR HİZMET UĞRAŞI VERMEKTEDİR”

Siyasi iktidar, bilhassa son devirde seçimde kazanamadığı ve hizmetlerine mahzur olamadığı belediyeleri karalamak için masa başı algı operasyonlarına başlamıştır. Belediyelerimiz, her gün haksız hukuksuz soruşturmalarla muhatap olmaktadır. Talimatlı müfettişler her gün belediyelerimizin kapısındadır. Belediyelerimizde cürüm arayıp da bulamayanlar artık düzmece hatalar uydurmanın acizliğine düşmüştür. İşte bizim belediyelerimiz tüm bu zorluklar içinde tarihi bir hizmet gayreti vermektedir.

“HER TÜRLÜ MANİSİ HALKLA BİRLİKTE AŞTILAR”

Van’dan tüm belediye liderlerimizle birlikte bir defa daha sesleniyoruz; onlar ne yaparsa yapsınlar, bizim belediyelerimizin vatandaşlarına hizmetine mâni olamadılar ve bundan sonra da asla mani olamayacaklar. Halkın belediyeleri; şikâyet etmeden, mazeret üretmeden, her türlü mahzuru halkla birlikte aşacaklar ve aşmaya da devam edecekler.

“HALKIMIZA YÖNELİK ZULÜM, ÇOK DAHA BÜYÜKTÜR”

Belediyelerimiz iktidarın zulmü altındadır, lakin halkımıza da yönelik zulüm, çok daha büyüktür. Derin yoksulluk ve adaletsizlik ülkemizin her köşesini sarmıştır. Lakin biliyoruz ki milletimiz çaresiz değildir. Biz, ‘milletin istiklâlini tekrar milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır’ diyen bir jenerasyonun çocuklarıyız. Şairin dediği üzere; ‘Zalim ne kadar pervasız olursa olsun, tekrar zulmü biz yıkarız, yerin tabanına de atsalar bizi, yer küresini patlatır çıkarız.’

“HER FİRAVUNUN BİR MUSA’SI VARDIR”

CHP ailesi olarak gelecekten umutluyuz. Zira biliyoruz ki; şayet bu ülkede, kendi halkına sırtını dönen bir iktidar varsa, elektriği kesilen milyonlar için karanlıkta kalan bir başkan vardır. Şayet bu ülkede, adaleti çürüten bir iktidar varsa, adalet için ayakları kanayarak günlerce yürüyen bir önder vardır. Ve hatta ülkesini terk edip kaçmaya niyetlenen bir iktidar varsa bu ülkede, ‘Bizim öbür memleketimiz yok, hiçbir yere gitmiyoruz. Bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız’ diyen bir önder vardır. Biliyoruz, her firavunun bir Musa’sı vardır.

“ÇANKAYA SİZİ BEKLİYOR SAYIN GENEL BAŞKANIM”

Ülkemiz için yola çıktınız. Buradan bir kere daha vurguluyoruz ki; beldesinden büyükşehrine kadar, tüm belediye liderlerimizle birlikte yanınızdayız sayın Genel Liderim. Yolunuz yolumuzdur ve bu yol, umudun yoludur. Umudun yolu olacaktır. Biliyoruz ki artık ümitsizlik kaçıyor türkülerimizden. Milletin sesini duyuyoruz. Artık değişim rüzgârları, fırtınaya dönüşüyor. Görüyoruz, kısa çöpün, uzun çöpten hakkını alacağı günler yakın. Karanlığın aydınlığa varacağı günler yakın. Vakit, adalete susamış milyonların vaktidir. Çankaya bizi bekliyor, Çankaya sizi bekliyor sayın Genel Liderim.”

“BU KENTİN MUKADDERATINI DAİMA BİRLİKTE DEĞİŞTİRİRİZ” 

CHP Van Vilayet Lideri Seracettin Bedirhanoğlu; Kılıçdaroğlu ve belediye liderlerini kürsüden “Kentimize güzel geldiniz, onur verdiniz. Sizi burada ağırlamaktan memnunluk duyuyoruz. İnşallah katkılarınız olur bu kente. Bu kentin mukadderatını değiştirirsiniz. Bu kentin bahtını daima birlikte değiştiririz” diyerek selamladı.  

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.