Dersim’e girişi yasaklanan Küme İsyan Ateşi üyeleri Mutu Köprüsü’nde bekliyor

Dersim’de valilik tarafından konserleri yasaklanan Küme İsyan Ateşi üyeleri Erzincan-Tunceli yolunun Mutu Köprüsü mevkiinde bekletiliyor.

Valilik kararıyla, 20. Munzur Kültür ve Tabiat Şenliği kapsamında Küme Yorum ile Küme İsyan Ateşi’nin sahneye çıkması yasaklandı. Küme üyeleri, İstanbul’dan otobüslerle Erzincan güzergahından Tunceli’ye gelmek üzereyken Mutu Köprüsü’nde askeri denetim noktasında araçtan indirilerek Dersim’e girişleri engellendi.

Grup İsyan Ateşi üyesi, Yılmaz Karaaslan, “20’nci Munzur Kültür ve Tabiat Festivali’ne katılmak üzere İstanbul’dan Dersim’e gerçek yola çıktık. Sabah 07:30’dan beri Dersim’e girme uğraşındayız ve burada bekletildik. Bunun hiçbir tüzel desteği yok. Bu müddette bekletilirken tacize uğradık, üzerimizden helikopterler uçuşturuldu ve Erzincan dışına çıkmamız istendi. Buna karşın bekliyoruz bu hukuksuzluğu tanımıyoruz, gayret edeceğiz ve ezgilerimizi daha güçlü söyleyeceğiz” diye konuştu.

HDP Milletvekili Alican Önlü ve Şenlik Tertip Komitesi üyelerinin engellemenin kaldırılması için teşebbüslerde bulunduğu öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.