Dikkat hepimiz kullanıyoruz! 3 yudum kahve bile hasta ediyordu…

ABD’de yaşayan Stephanie Brauns’un hayatı geçen 6 ayda kabusa döndü. Şiddetli hastalık atakları geçiren kadının hastalığının nedeni ise şoke etti.

ekran-resmi-2018-04-20-10-qmRf.png

ABD’de yaşayan Stephanie Brauns 6 aydır her kahve içtiğinde şiddetli mide ağrısı ve ağır iştahsızlık yaşıyordu. Başlarda özellikle sabahları hissettiği bu hastalık hissiyle baş edebiliyordu ancak gittikçe durumu ağırlaşmaya başladı. 

1-5JQM.jpg

Midesinde rahatsızlık hissetmesinin nedeni başlarda bilmiyordu ancak hastalık süreci uzayıp işler iyiden iyiye kötüye gidince ağrılarının kahve içtikten sonra şidddetlendiğini fark etti. 

2-RMVa.jpg

6 ay içinde hastalığı öyle bir hal aldı ki sabahları 3 yudum kahve içince ağrıdan kıvranıp istifra etmek zorunda kalıyordu. Ardından saatlerce yemek yiyemiyordu. Kilo kaybı ve tansiyon sorunu yaşamaya başlamıştı bile. 

ekran-resmi-2018-04-20-10-Cnos.png

İş kadını Stephanie Brauns’un aklına yine hastalandığı bir gün bir şey geldi. İşyerinde yıllardır kullandığı kahve makinesinin içini açmaya karar verdi. 

ekran-resmi-2018-04-20-10-ya7z.png

Brauns gördüğü manzara karşısında şoke oldu. Kahve makinesinin yeterince temiz kullandığını düşünüyordu ancak kahveyle temas etmesine karşın hiç temizlemediği bir bölümün olduğunu fark etti. 

3-YU9r.jpg

Kahve makinesinin içinde zifte dönüşmüş bir tabaka vardı ve bu tabaka her kahve yaptığında içtiği fincana karışıyordu. Soluğu hastanede alan kadının bulduğu sonuç doğru çıktı. Kahve makinesinin içinde biriken tabakadaki bakteriler onu hasta ediyordu. 

ekran-resmi-2018-04-20-10-Z2I1.png

ABD’de yayın yapan abc televizyonuna yaşadıklarını anlatan Stephanie Brauns, kahve makinesi kullananları görünmeyen yerlerin temizlenmesi konusunda uyarıyor. 

ekran-resmi-2018-04-20-10-z20f.png

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.