EGM’den toplumsal medyada paylaşılan “çocuk kaçıma” görüntülerin temelsiz olduğuna dair açıklamar

EGM, toplumsal medyada yer alan, “çocukların kaçırılmaya çalışıldığı” içerikli görüntülerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Çocuk kaçırma olayıyla ilgili rastgele bir müracaatın olmadığını ve paylaşımların dezenformasyon hedefli olduğunu belirten EGM, mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada şu tabirlere yer verdi: 

“Son günlerde toplumsal medya platformları ve iletileşme uygulamaları üzerinden halk ortasında endişe ve paniğe sebebiyet verebilecek “çocukların kaçırılmaya çalışıldığı” tarafında görseller paylaşıldığı tespit edilmiştir. ‘Çeşitli plakalı araçlar ile çocukların kaçırılacağı’, ‘kılık değiştirip çocuk kaçırıldığı’ formunda sözler içeren kaçırma argümanlarına rağmen, bahse bahis vilayetlerde çocuk kaçırma olaylarının olmadığına dair resmi makamlar tarafından açıklamalar yapılmıştır. Bu açıklamalara karşın misal paylaşımlara devam edildiği görülmüştür. Üstte sav edildiği kapsamda ünitelerimize çocuk kaçırma olayı ile ilgili yapılmış rastgele bir müracaat kelam konusu değildir. Bahse husus paylaşımların dezenformasyon içerikli olduğu belirlenmiş olup bu tıp paylaşımlara prestij edilmemesi değerle rica olunur. Kabahat ve hata ögesi içeren paylaşımlarda bulunan şahıslar hakkında gerekli isimli süreçlerin başlatıldığı hususu kamuoyuna hürmetle duyurulur.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.