Erdoğan – TÜSİAD tansiyonunda yeni perde: Bakanlardan randevu alacaklardı, şimdi yürürlüğe girmedi

Sözcü gazetesi muharriri Serpil Yılmaz, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’ne (TÜSİAD) “Bu gidişiyle devam ederse iktidarın kapısını hiç çalmasınlar. CHP size ne diyorsa o ağızla konuşuyorsunuz. Öyleyse bu kapı yerli ve ulusal duruş sergileyenlere açıktır, yerli ve ulusal duruş sergilemeyene kapalıdır” kelamlarıyla tırmanan tansiyonu köşesine taşıdı.

TÜSİAD İdare Heyeti Lideri Orhan Turan’ın Erdoğan’ın ‘tepkisini’ çeken konuşmasında “İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyelikleri konusunda Türkiye’nin lisana getirdiği meşakkatlerin ve taleplerin müzakere yoluyla, karşılıklı anlayışı geliştirerek ve ittifak ruhuna uygun halde çözülebileceğini ümit ediyoruz” dediğini hatırlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

Patronlar Kulübü olarak anılan TÜSİAD’a ‘Bu gidişiyle devam ederse iktidarın kapısını hiç çalmasınlar. CHP size ne diyorsa o ağızla konuşuyorsunuz. Öyleyse bu kapı yerli ve ulusal duruş sergileyenlere açıktır, yerli ve ulusal duruş sergilemeyene kapalıdır’ diyen Erdoğan’ın kelamlarının Ankara’daki karşılığı bu hafta test edilecek.

2022 yılı başında başkanlık koltuğuna oturan Turan’a ‘Ağababalarınız da birebir kafadaydı’ diye çıkışan Erdoğan da çok âlâ biliyordur; TÜSİAD idare konseyi lideri, şahsî değil kurumsal görüş lisana getirir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.