Erk Acarer’e yapılan saldırı, gazetecilere yönelik tehdit dilinin açık bir uzantısıdır

Erk Acarer'e yapılan saldırı, gazetecilere yönelik tehdit dilinin açık bir uzantısıdır

Yazarımız Erk Acarer, Berlin’de evine gelen 3 şahsın saldırısına uğradı. Saldırganlar yazarımıza, “Yazmayacaksın” diyerek tehditler savurdu.

Yazarımıza yapılan saldırıyı en sert şekilde kınıyor ve saldırganların kısa sürede yakalanarak cezalandırılmalarını umuyoruz.

Ancak biliyoruz ki saldırganlar maşadır. Erk Acarer’in neden hedef alındığı, kimlerin Acarer’in yazılarından rahatsız olduğu bellidir. Saldırının gerçek sorumluları, gazetecilik faaliyetini bir suç, gazetecileri ise birer suçlu olarak göstermeye çalışanlardır.

Erk Acarer’e yapılan bu saldırı, kilometrelerce uzaktaki başka bir ülkede olsa da ülkeyi yönetenlerin gazetecilere yönelik tehdit dilinin açık bir uzantısıdır.

Gazetecilerin yaşamlarına kast eden gerçek faillere bir kez daha sesleniyoruz:

Bu tehdit dilinden, hedef göstermelerden ve parmak sallama siyasetinden derhal vazgeçin.

Erk Acarer yalnız değildir.

BirGün

Yazarımız Erk Acarer’e yapılan saldırı, gazetecilere yönelik tehdit dilinin açık bir uzantısıdırhttps://t.co/bn6jUWgKOt pic.twitter.com/yqbfCBD60R

— BirGün Gazetesi (@BirGun_Gazetesi) July 8, 2021

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.