Eskişehir’de eşini ve kızını bıçaklayan Afgan, hakim karşısına çıktı

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde yaşayan 62 yaşındaki Afgan Abdulkadir Ahmadi, şubat ayında sokak ortasında kızı ve eşini bıçaklamıştı.

Çığlık sesleri üzerine olaya müdahale etmek isteyen Tolga Daşkıran ile Hüseyin Şahin ikilisinden Şahin, Ahmadi tarafından; Ahmadi de Daşkıran tarafından bıçaklanmıştı.

Tolga hür kaldı, saldırgan koca tutuklandı

Abdulkadir Ahmadi ile Tolga Daşkıran olay sonrası tutuklanmış; Daşkıran, avukatının itirazı üzerine isimli denetim kuralıyla özgür bırakılmıştı.

Birinci dava görüldü

Abdulkadir Ahmadi hakkında 22 yıla kadar mahpus cezası talep edilirken, Daşkıran hakkında ise ‘meşru savunma’ kapsamında yaralama cürmünden 1 yıldan 4 yıla kadar mahpus cezası istendi.

Eskişehir 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki birinci duruşmaya tutuklu sanık Abdulkadir Ahmadi, tutuksuz sanık Daşkıran, olay sırasında Daşkıran’ın yanında olan ve bacağından yaralanan Hüseyin Şahin ile avukatları katıldı. Ahmadi’nin yaraladığı eşi ve kızı ise duruşmaya gelmedi. Mahkemede kimlik tespitinin ardından  Daşkıran’ın sözü alındı.

“Bıçak savurunca bıçak çekmek zorunda kaldım”

DHA’nın haberine nazaran Daşkıran, olay gününnü anlatarak şunları söyledi:

“Sokakta arkadaşlarımla yürürken gerimizden bayan çığlık sesleri duyduk. Dönüp baktığımızda bir şahıs, 2 bayanı bıçaklıyordu. Hüseyin oraya gerçek koştu ve adama tekme attı. Adam da Hüseyin’i bıçakla ayağından yaraladı. Şahıs bıçağı bana savurdu ve bıçak montumu yırttı ancak yaralanmadım. Daha sonra yanımdaki bıçağı çıkararak bir defa savurdum. Bizim diğer formda şahsı etkisiz hale getirme talihimiz yoktu.


“Öldürme ya da yaralama kastım yoktu”

Ben bıçak savurduktan sonra Abdulkadir kaçmaya başladı. Biz onu 20-30 metre takip ettik zira bayanların ikisi de yaralıydı. Şahsın kaçmasını engelleyip, polise teslim etmek istedik. Şahıs bir markete saklandı. Elinde bıçak vardı, biz markete girmedik. Polisi ve ambulansı aradım. Abdulkadir’i öldürmek ya da yaralamak üzere bir kastım yoktu.”


“Eşimle kızım benden habersiz dışarı çıkmıştı”

“Onları çıkmamaları için uyardım fakat beni dinlemiyorlardı. Bu sebeple tartışma yaşadık. Tartışma esnasında eşimi bıçakladım. Öldürme kastım yoktu. Kızım da eşimin yanındaydı, ona da bıçakla vurmuş bulundum.

“Onları bıçakladım ancak öbür kişiyi bıçaklamadım”

Daha sonra gelip bana saldırdılar, birisi beni bıçakladı. Sonra olay yerinden kaçarak bir markete saklandım. Kızımı ve eşimi bıçakladığımı kabul ediyorum ama Hüseyin’i bıçakladığımı kabul etmiyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.