Gözler ilk altında

Ülke atletizmi, Tokyo’da düzenlenecek 2020 olimpiyatında atletizmde ilki gerçekleştirmek istiyor. Şu ana kadar olimpiyat tarihinde atletizmde üç madalya çıkarabilen Türkiye, Tokyo’da ilk altın için kolları sıvadı.

Gözler ilk altında

SPOR SERVİSİ

Atletizmde son dönemde birçok iddialı sporcu çıkaran Türkiye bu branşta tarihindeki ilk altın madalyayı bu yaz düzenlenecek Tokyo Olimpiyatı’nda kazanmak istiyor. Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Başkanı Fatih Çintimar, yaptığı açıklamada sporculara güvendiklerini ifade etti. Çintimar, Balkan Yürüyüş Şampiyonası’nda 20 kilometre yarışında birinci olan milli atlet Ayşe Tekdal’ın, Balkan şampiyonası tarihinde büyüklerde altın madalya kazanan ilk Türk kadın sporcu unvanını elde etmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

‘HEDEF 40 KOTA’

Olimpiyat barajını da geçen Ayşe Tekdal’ın atletizmde 15’inci kotayı alan sporcu olduğunu vurgulayan Çintimar, “40 kota hedefine emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz” dedi. Çintimar, Türkiye atletizm camiasındaki başarılı çalışmalarda herkesin çok ciddi emek, katkı ve destek sunduğunu dile getirerek, şöyle devam etti: “Daha çok yolumuz var. Daha çok çalışmamız gerekiyor. Haziranın son haftasına kadar kota yarışmaları devam edecek. Biz de bunun için bugün olduğu gibi bundan sonra da olimpiyatlara kadar durmadan yürümeye, koşmaya, atmaya ve atlamaya devam edeceğiz. Hedefimiz ülkemizi en iyi yerde, en iyi şekilde temsil edebilmek.”

‘BİZİM İÇİN ÖNEMLİ’

Çintimar, şu ana kadar olmipiyatta altın madalya kazanamadıklarını belirterek, şunları kaydetti: “Bunların içinde altın madalyamız yok. Dileğim olimpiyatlarda ilk altın madalyayı kazanmak. Bunu da bu olimpiyatlarda alabilirsek, herkes atletizm camiasına verilen desteğin yerini bulduğunu görmüş olacak. Bu, bizim için önemli. Yaklaşık 8 yıldan beri Atletizm Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığımızla bütün branşlarda belli projelerle çalışarak, bir proje odaklı atletizm camiası oluşturduk. Projenin karşılığını bütün branşlarda görüyoruz. Yürüyüşte ayrıca biraz daha ekstrem seviyede görüyoruz. Yürüyüş, olimpiyatta yüzümüzü güldürecek disiplinlerden biri olacak.”

Olimpiyat tarihinde güreş ve halterde adından söz ettiren Türkiye’ye atletizmde madalya kazandıran atletler:

gozler-ilk-altinda-859754-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir