İktidara yakın Fuat Uğur’dan dikkat çeken ‘darbe’ imalı yazı: ‘Yok tiyatro yok denetimli filan diye sonradan ciyaklamayın’

İktidara yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesi muharriri Fuat Uğur, bugünkü “Türk cezaevlerindeki Batılı askerlere yenileri eklenebilir” başlıklı yazısından dikkat çeken tabirlerde bulundu. 

Türkiye’nin tarihinde ne vakit darbe teşebbüsünde bulunulsa ekonomik ıstırapların azalmaya başladığı ve halkın alım gücünün yükselmeye başladığı yıllara denk geldiğini belirten Uğur, bu noktadaki parametrenin “Türkiye’nin Batı uşaklığını reddetmesi” olduğunu tez etti.

‘CHP’NİN BAŞINDAKİ METAVERSE FİGÜRÜNÜN OYUN PLANI BELLİ’

Uğur, Türkiye’nin ekonomik krizin üstesinden gelmek için ‘canhıraş bir uğraş içinde’ olduğunu belirterek, “ABD ve AB üzere para basıp üçüncü dünya ülkelerinden istediği kadar malı toplayabilme konforu yok Türkiye’nin” diye yazdı. 

“ONLAR ÖĞRENCİ DEĞİL DARBECİ”

Uğur, şöyle devam etti:

“Öte yandan incelenmeyi gerektirecek kadar tuhaf mahkeme kararlarıyla FETÖ’cüler sevindiriliyor. Acaba takibe alınıyor mu? Son olarak Hava Harp Okulu öğrencileri tahliye edildi. Neymiş efendim, askerî öğrenciden darbeci olur muymuş! Geçmişte oldu. Her darbeci (Talat Aydemir’i okuyun) askerî öğrencileri darbe teşebbüslerinde görevlendirdi. 15 Temmuz gecesi köprüye çıkan askerî öğrencilerin hepsi de darbeciydi. Neymiş efendim, kumandanları o gece için kendilerine “Askerî tatbikat var” demiş ve buyruk komuta zinciriymiş!.. Bu soytarılığı “sade vatandaşlar” bile deşifre ediyor artık”

“YARGI BU DEĞERLİ NOKTAYI NASIL GÖZ ARKASI EDER?”

Hava Harp Okulu mezunu öğrencilerin tahliyesine ait yargının kararını eleştiren Uğur, “Açıklama mevzu hakkında gereğince fikir veriyor da askerî öğrenci kılıklı Amerikan darbecilerini özgür bırakan yargı mensuplarına ne diyelim bilmiyorum…” dedi.

‘YOK TİYATRO YOK DENETİMLİ FİLAN DİYE SONRADAN CİYAKLAMAYIN’

Uğur, yazısını şu sözlerle sonlandırdı:

“Amerika’nın Türkiye’deki elemanlarının yüzsüz ve pespaye oluşları bu ülkenin namuslu evlatları için ayırt edici bir kriter. Bitleri kanlandı. Sanıyorlar ki devlet gaflet uykusunda ve ne yapacağını bilmiyor. Ders almadılar. Artık dışarıdan gelecek hücumların içeride de bir karşılığı olacaktır. Bu ülke insanlarının iş birlikçiler için daha fazla eli kolu bağlı oturmayacağı aşikâr. Üniformalı ya da sivil; ABD’nin Türk cezaevlerindeki tüm askerlerine ve casuslarına yenileri eklenecektir elbet. Geçen 15 Temmuz’da fareler kaçtı ancak bu defa konulan kapanlar sürprizli ‘hediyelerle’ dolu. Yeniden en baştan söyleyelim de hani, yok tiyatro yok denetimli filan diye sonradan ciyaklamayın!..”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.