İngiltere’de konutunda ölen bayan iki yıl fark edilmedi

BBC’nin haberine göre Güney Afrika asıllı bayanın naaşının “ileri derecede çürüme” nedeniyle tanınamaz halde olduğu ve kimlik tespiti için polisin diş tahliline başvurduğu belirtildi. Lakin çürüme yüzünden mevt nedeni belirlenemedi.

News 24’ün haberine nazaran, 21 Temmuz’da Londra’da İsimli Tıp Mahkemesi, Seleoane’nin “gizemli” mevtini araştırmak üzere bir duruşma düzenledi.

Eylül 2019’da bayanın dairesinden gelen ağır kokuyu komşularının apartmanın sahibi Peabody Trust’a bildirdiği ama şirketin daire hakkında bir süreç yapmadığı ileri sürüldü. İngiliz medyasına konuşan komşular muhakkak bir mühlet sonra kokunun azaldığını tabir etti.

Mart 2020’de ise biriken kira borcu nedeniyle şirketin Seleoane’ın faydalandığı devlet yardımlarından kira fiyatını almaya başladığı ortaya çıktı. BBC ayrıyeten Haziran 2020’de tek yaşayan bayanın doğal gazının kesildiğini, polislerin ise Ekim ayında denetim maksatlı iki kez daireye geldiğini belirtti. Bu ziyaretlerde polis memurlarının Seleoane ile irtibata geçmemelerine karşın mesken sahibi şirkete bayanın “güvende ve iyi” olduğunu bildirdiği ortaya çıktı. Ama bu sırada posta kutusunda mektupların birikmesi komşularının kaygılarını artırdı.

FIRTINA SAYESİNE BULUNDU

18 Şubat 2022’de İngiltere’yi vuran Eunice Fırtınası Seleoane’un dairesinin pencerelerini uçurdu. Daireden kapı çarpma gürültülerinin gelmesi üzerine komşuları tekrar polisi aradı.

Polis memurları yalnızca bu üçüncü ziyarette kapıyı kırarak daireye girdi ve Seleone’nin naaşından geri kalanına ulaştı. Seleoane’nin Güney Afrika asıllı olmasından ötürü cenazesi bu ülkeye gönderildi ve orada defnedildi. Yetkililer bayanın doğal nedenlerle öldüğünü düşünüyor. Çünkü Ağustos 2019’daki hekim ziyaretinde Seleoane’nin “hırıltı ve nefes alma güçlüğü” çektiğine dair şikayette bulunduğu tespit edildi.

Ev sahibi şirketin ve polisin vefatı fark etmemesi ise soruşturma başlatılmasına yol açtı. Peabody Trust şirketi apartman sakinlerinden özür dilerken Seleoane’nin katında yaşayan komşuları taşınma talebinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.