Kemal Kılıçdaroğlu o kelama ‘yasak getirdi’ savı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kelam konusu cumhurbaşkanı adaylığı sorulduğunda CHP’lilerden “gönlümün adayı” cevabı geliyordu. Odatv’de yer alan habere nazaran, Kılıçdaroğlu “gönlümün adayı” kelamını yasakladı. Artık CHP’liler, Kılıçdaroğlu için “gönlümün adayı” açıklaması yapmayacak, “Kılıçdaroğlu CHP’nin adayı” diyecek.

“BU SAATTEN SONRA DEĞİŞEMEM”

Kemal Kılıçdaroğlu, dünkü Maltepe mitinginde “Uzun müddettir söyleyecekleri elle tutulur hiçbir şey kalmadı artık. Uzun vakittir değişim rüzgarları esiyor. Türkiye değişime hazır” bildirisi verdi.

CHP başkanı Kılıçdaroğlu’nun dünkü konuşması “Cumhurbaşkanlığı adaylığına yeşil ışık” olarak yorumlandı. Kılıçdaroğlu miting konuşması ve miting sonrası toplumsal medya iletilerinde “celladına benzememe” uyarısı yapmıştı.

Kılıçdaroğlu şu tabirlere yer vermişti:

“Bana çok düzgün kalplisin, kibarsın ama… diyen vatandaşlarımız oluyor. Hürmet duyuyorum fakat celladımıza benzeyerek mi değişim getireceğiz bu ülkeye? Suçluya daima birlikte dikleniriz. Milletime ise kibar olmaya, boynum kıldan ince olmaya devam edeceğim. Bu saatten sonra değişemem”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.