Kılıçdaroğlu: Bir zorbanın talebi TBMM’nin iradesine gölge düşürdü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’nin reddedilen ‘güvenlik soruşturması’ teklifinin 6 Nisan Salı günü yeniden görüşülmesine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Bir zorbanın talebi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin iradesine gölge düşürdü” dedi.

Kılıçdaroğlu: Bir zorbanın talebi TBMM'nin iradesine gölge düşürdü

Türkiye Büyük Millt Meclisi’nde (TBMM) dün (31 Mart) muhalefet milletvekillerinin oylarıyla reddedilen Güvenlik Soruşturması ve Arşiv teklifi yeniden oylanacak. Teklif, reddedilmesine rağmen 6 Nisan Salı günü tekrar görüşülecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaştığı video ile karara tepki gösterdi.

“Sevgili halkım… Dün akşam Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir kanun teklifi görüşüldü ve reddedildi” diyen Kılıçdaroğlu, “Normalde bir yıl süreyle aynı kanun teklifinin görüşülmemesi lazım. Ama Saraydan talimat geldi. Talimat üzerine bunlar derhal toplandılar, yeniden görüşülmesine karar verdiler ve Meclis’i sabote ettiler. Bir zorbanın talebi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin iradesine gölge düşürdü” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Bunu reddediyoruz, reddedeceğiz. Önümüzdeki süreçte sandık gelecek ve biz bunlara dersini vereceğiz. Demokratik yollarla dersini vereceğiz. Bu ülkeye demokrasiyi, bu ülkeye hakkı, hukuku ve adaleti getireceğiz. Hiç endişelenmeyin. Birlik olacağız, beraber olacağız, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde birisinin milletvekilleri değil, halkın milletvekilleri olacak. Bunu yapacağız.”

Bir zorbanın talebi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin iradesine gölge düşürdü… pic.twitter.com/1JjlEvDR55

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) April 1, 2021

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir