Kulüpler Birliği’nden TFF’ye rest: Maçlara çıkmayız

Kulüpler Birliği Vakfı, olağan genel kurulda çok önemli kararlar aldı. TFF’ye 4 maddelik mektup yollayan kulüpler, sorunların çözülmemesi halinde maçlara çıkmayacaklarını bildirdi

Kulüpler Birliği'nden TFF'ye rest: Maçlara çıkmayız

Kulüpler Birliği Vakfı, olağan genel kurulunu bugün gerçekleştirdi.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin yerine vakfın başkanlığına seçilirken kulüpler önemli kararlar aldı.

Toplantıda öne çıkan ilk konu yayıncı kuruluşla uzun süredir yaşanan sorunlardı. İhale şartlarında yaşanan problemler ve Katarlı şirketin sürekli indirim isteyerek kulüplerin en önemli gelir kaynağını kesmesi, bardağı uzun süredir taşırmıştı.

beIN Sports, geçen yıl ödenmesi gereken 142 milyon doları hala ödemezken bu sezon başında da yapılması gereken yüzde 25’lik ödemeyi yapmadı.

Habertürk’ün haberine göre konomik anlamda büyük sıkıntı çeken Kulüpler Birliği, TFF’ye başta bu sorun olmak üzere mutlak çözülmesi gereken konularla ilgili TFF’ye 4 maddelik sert bir mektup yolladı.

Kulüplerin çözüm istediği konular ve bu noktada adım atılmaması halinde yapacakları ise şöyle:

1 – Yayıncıyla olan ve bugüne kadar çözülmeyen sorunlar bir an önce çözülsün. Çünkü buradan gelecek para, kulüplerin en önemli gelir kaynağı. Transfer planlaması yapmakta zorluk çekiliyor.

2 – Yabancı kuralı yeniden gözden geçirilsin. Bu şekilde bu sezonu götürmek mümkün değil.

3 – MHK ve diğer kurulların belirlenmesinde kriterler uygulansın, kulüplerin de görüşü alınsın.

4 – Kulüp Lisans Talimatı kriterleri, ülkemiz gerçeklerinin dışında kaldı. Bu kriterler Türk futbolunun sürdürülebilir olmasını artık imkansız kılıyor.

“MAÇLARA ÇIKMAYIZ!”

Kulüpler bu talepleri dile getirdikten sonra TFF’ye şunu da ilettiler: Sorunlar giderilmezse çözümsüzlük devam ederse kulüpler olarak maçlara çıkmamayı düşünüyoruz!

Öte yandan toplantıda, Kulüpler Birliği, AŞ olup yayın ihalesine girme kararı aldı. Bu konuda tüm kulüplerin ortak görüşte olduğu belirtildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.