Metropoll’den çarpıcı tahlil: Yurttaşın maaşı enflasyon karşısında eridi

Art arda gelen artırımlar ve iktidarın eleştirilen iktisat siyasetlerinin neden olduğu alım gücündeki erimenin getirdiği büyük meseleler yurttaşı daha da zora sokmaya devam ediyor. Hükümetin bu hususta yaptığı ataklar yetersiz kalıyor.Yüksek enflasyonla birlikte artan hayat pahalılığı karşısında maaşı günden güne eriyen yurttaş daha da çıkmaza sürüklenirken, bu yıl tatil planı yapamadığını da açıkladı.

Metropoll’ün araştırmasına nazaran, Türkiye geneli nisan ayı sayılarına bakıldığında yurttaşların yüzde 70’i bu sene tatil yapmayacağını tabir ediyor. Ankete nazaran, yüzde 13’ü ülke içindeki tatil beldelerinde, yüzde 2’si yurtdışında, yüzde 10’u ise memleketlerinde tatil yapacaklar.

MEMLEKETİNİ ZİYARETE GİDECEKLERİN ORANI YÜZDE 24.7

Gerek tatil beldelerinde gerekse de memleketlerinde tatil yapacakların çoğunluğu İstanbul, Batı Anadolu ve Doğu Marmara bölgelerinde. Ege ve Orta Anadolu bölgesinde yaşayanlar daha çok tatil beldelerini tercih ederken, Akdeniz ve Doğu Karadeniz bölgelerindekilerin ise tatil için memleketlerini tercih edecekleri görülüyor.

Seyahata çıkacaklarla birlikte memleketini ziyarete gideceklerin oranı yüzde 24,7 oldu. Seyahate çıkacağını açıklayanların yarısı ise, tatile çıkması durumunda nerede kalacağı konusunda şimdi bir fikrinin olmadığını tabir etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.