Modanisa’dan büyük muvaffakiyet: 20 milyon dolar yatırım aldı

130 ülkeye yaptığı ihracatla son üç yılın e-ihracat şampiyonu olan Modanisa küresel hizmet ağını genişletmek ve global liderliğini güçlendirmek için Re-Pie Portföy’ü yatırımcıları ortasına kattı.

Modanisa Kurucu Ortağı ve CEO’su Sami Hoş, “Son 10 yılda inanılmazları başardık. Önümüzde gidecek daha çok coğrafya ve yapacak çok işimiz var. Gelecek 10 yılda yatırımcısı olduğu şirketleri ‘Re-Pie Dokunuşu’ diye anılan dayanaklarıyla büyüten Re-Pie Portföy ile birlikte olacağımız için memnunuz. Wamda Capital, Goldman Sachs ve EBRD üzere beğenilen yatırımcılarımız ortasına Re-Pie Portföy’ü dahil etmek için bir köprü tıp yaptık. Maksadımız ciromuzu birkaç sene içinde 1 milyar dolar düzeyine çıkarmak” dedi.

E-CÜZDAN HİZMETİ DEVREYE GİRECEK

Aldığı yatırım sayesinde Avrupa pazarları için Polonya’da ve Kuzey Afrika pazarı için Mısır’da kuracağı depolarla müşterisine yaklaşacak olan Modanisa, e-cüzdan hizmetini de devreye alacak. Dokumacılık dışı kategorilere genişlemeyi planlayan Modanisa hitap ettiği 470 milyonluk nüfusun gereksinimleri için global liderlik pozisyonunu güçlendirecek.

TÜRKİYE İÇİN GURUR KAYNAĞI

Re-Pie Portföy İdare Şurası Lider Vekili Mehmet Ali Ergin, “Mevcut kıymetli yatırımcılarının getirdiği kurumsal yönetişim ve start-up ruhunu birlikte barındıran sıradışı bir şirket olarak Modanisa Türkiye için gurur kaynağı. Türk dokumacılığını ve modasını dünyanın 130 ülkesine yayan Modanisa gelirlerinin yüzde 85’ini ihracattan elde ediyor. Vizyoner kurucuları ve uzman idaresi ile tam aradığımız nitelikte bir şirket. Yatırımcılarımıza Modanisa’ya erişim imkânı sağladığımız ve portföyümüze bir unicorn adayı daha eklediğimiz için mutluyuz” dedi.

KUZEY AFRİKA PAZARINA AÇILACAK

Modanisa ana pazarı olan Avrupa’da Polonya deposu ile derinleşirken, Mısır’da kuracağı depo ile Kuzey Afrika pazarına açılacak. Son devirde Suudi Arabistan’ın da ihracata açılması ile pazarlarını genişletmeyi hedefleyen Modanisa, 2023 yılında Malezya ve Endonezya bölgelerinde ‘pazaryeri’ modelini devreye alacak.

Re-Pie Portföy, Modanisa’ya yaptığı 15 milyon dolarlık yatırımla, 2022 yılının birinci yarısında EasyCep ve Carbon Health ile birlikte toplam 30 milyon dolar teşebbüs sermayesi yatırımı yapmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.