Nasır neden çıkar ayak temizliğinize yeteri kadar özen göstermiyorsanız…

Nasır, çoğu kişinin başına gelmiş bir sağlık sorunudur. Özellikle kemik ve cilt arasında ortaya çıkan bu problem kişinin günlük yaşam kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Peki özellikle dokunulduğunda çok şiddetli bir acıya sebep olan nasır neden çıkar? Nasıl geçer? Genellikle ayak temizliğine yeteri kadar özen gösterilememesi durumu sonucunda ortaya çıkan probleme ilişkin tüm merak edilenleri sizler için cevapladık. 

NASIRIN ORTAYA ÇIKMASININ BİRÇOK NEDENİ BULUNMAKTADIR 

Naısırn ortaya çıkmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Bunlar; Uzun süreli yürüyüşlerde havasız ayakkabı kullanma, ayakları yeteri miktarda temizlememe, ayak yapısına uygun olmayan ayakkabı seçme, topuk eğriliği, ayakların sürekli terlemesi sonrası yeterli bakım yapılmaması, çıplak ayakla yürüme nasırın ortaya çıkma nedenleri arasında gösterilir. 

NASIRIN TEDAVİSİ VAR MIDIR?

Nasır gözle görülebilen bir rahatsızlıktır. Bu nedenle kolayca teşhis edilebilir. Eğer nasırınız basitse buna evde de müdahale edilebilir. Ancak eğer iltihabı artmış bir nasırınız varsa ozaman muhakak bir uzmana görünmeniz gerekecektir.  Nasır derinin zarar görmemesi için olduğu yer nazikçe kesilmelidir. Daha sonra karbonat, limon, aspirin ve sirke karışımı ile temizlenen bölgeye sürülür. Bu yöntemi nasır geçene kadar uygulamanızda fayda var. Ama uyarmakta fayda var. Nasırınız problemli bir nasırsa, dahada ilerlemeden mutlaka bir doktora görünmelisiniz.

 

 

 

 

derinin zarar görmemesi için anasırın olduğu yer nazikçe kesilmelidir. Daha sonra karbonat, limon, aspirin ve sirke karışımı temizlenen bölgeye sürülür. Nasır geçene kadar bu yöntem uygulanabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.