Okan Buruk’tan Galatasaray açıklaması! ”Kendime yakıştırıyorum”

Yeni dönem öncesi seçim gündemiyle meşgul olan Galatasaray’da teknik yönetici olarak ismi geçen Okan Buruk açıklamalarda bulundu.

Üstün Lig’de son olarak Başakşehir’de şampiyonluk yaşayan ve sonraki dönemin ortasında vazifesinden ayrılan Okan Buruk, isminin sıkça anıldığı Galatasaray teknik yöneticiliği vazifesi ile ilgili değerli açıklamalar yaptı. NTV’de yayınlanan Kırılma Anı isimli programa konuşan Okan Buruk’un açıklamaları şu biçimde:

“YUKARILARA ÇIKMAK İSTİYORUM”

”Süper Lig’de birçok grup çalıştırdım. Galatasaray’a birçok halde rakip oldum. Onun içerisinde olağan ki hislerimi belirtmeyi gerçek bulmuyorum. Bir futbol adamıyım. Teknik yöneticilik yolunda Türkiye’de en üstlere çıkmak istiyorum. Olağan ki daima söylüyorum bunu. Galatasaray’da teknik yönetici olabilmek için çok gayret sarf ettim. En tabandan en üstlere kadar geldim. Şampiyonluk yaşamış bir teknik yönetici olarak, Galatasaray’ın teknik yöneticisi olmayı hem istiyorum, hem kendime yakıştırıyorum.”

“SOKAK BİR AYNA”

”Birçok beşerden bunu alabilmek de çok değerli. Sokak bir ayna doğal ki. Sokaktan size beşerler sevgisini ilgisini gösteriyor. Birçok yerden bunu duymak çok kıymetli, çok kıymetli. Bir sonraki teknik adam olarak beni görmeleri bu manada değerli.”

“BU BENİM İÇİN BİR HAYAL”

”O yüzden inşallah bir gün olur. En gerçek vakitte her şeyin olması değerli. Galatasaray’da ilerleyen vakitlerde bir hoca değişikliği olacaksa, natürel ki mevcut hocaya da hürmet göstermek gerekiyor. Onun dışında bir değişim olursa, alışılmış ki Galatasaray’ın yeni teknik yöneticisi olmayı isterim. Bu benim için bir hayal. Yıllarca oynadığım taraftarın önünde teknik yönetici olarak alanda yer almayı çok isterim. Lakin dediğim üzere iyisi en yanlışsız vakitte olsun. Benim için hakikat vakit olduğuna inanıyorum.”

”KENDİME GRUP ARAMIYORUM”

”Kendim bu manada hazır hissediyorum. Olursa natürel ki seve seve Galatasaray’a hizmet etmek isterim. Çalışmadığım periyotta onlarca teklif geldi. Daima bekledim. Yani aslında kendime ekip aramıyorum. Ancak Galatasaray’ın bu türlü bir fikri olursa ben de maddi-manevi hiçbir şey düşünmeden topluluğa hizmet etmeyi çok istiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.