Rusya’da radardan kaybolan uçağın enkazı bulundu

Rusya’nın Yamalo-Nenets bölgesinde özel bir uçak radardan kayboldu. Ormanlık alanda uçağın enkazı bulundu.

Rusya'da radardan kaybolan uçağın enkazı bulundu

Rusya’nın Yamalo-Nenets özerk bölgesinde bulunan Tolka Köyü yakınlarındaki ormanlık alanda yangın çıktı. Yangının nedeni henüz bilinmezken, bölgeye hafif motorlu P2002 Sierra tipi uçak gönderildi. TSİ 14.08’de havalanan uçak, bölgedeki yangını incelemeye başladı.

Bir pilot ve yardımcı olmak üzere toplam 2 kişiyi taşıyan uçak yangın bölgesinde inceleme yaparken radardan kayboldu. Uçağın mürettebatı ile iletişim kurulamazken, Rusya Acil Durumlar Bakanlığı harekete geçti. Radardan çıkan uçağın yerinin tespit edilmesi için bölgede arama çalışmaları başlatıldı. Yaklaşık 1 saatin sonunda uçağın enkazı bulundu.

Rus medyasının Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’na dayandırdığı haberlerde, radardan çıkan uçağın düştüğü ve uçaktaki 2 kişinin kazadan sağ olarak kurtulduğu ifade edildi. Yaralıların hastaneye kaldırıldığı ve ilk belirlemelere göre her 2 kişinin de bacaklarında kırıklar olduğu belirtilirken, uçağın enkazının kaldırılacağı aktarıldı. Uzmanlar tarafından yapılacak inceleme sonucu uçağın kesin düşme nedeninin tespit edileceği bildirildi. (İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.