Selde suya gömülen aracından bardakla su boşaltan şoför yaşadıklarını anlattı

Ankara’da dün birdenbire bastıran yağmur nedeniyle selde kalan aracından bardakla su boşaltırken görüntülenen İrem Kuru, yaşadıklarını anlattı.

Başkentte dün öğlen saatlerinde tesirini gösteren kuvvetli yağış nedeniyle kimi okul binaları, iş yerleri ve caddeler su altında kaldı, araçlarında mahsur kalan şoförler itfaiye takımları tarafından kurtarıldı.

Caddenin su altında kalması nedeniyle seyir halindeyken aracında mahsur kalan İrem Kuru’nun suya gömülen arabasından bardakla su boşaltırken objektiflere takılan imgesi, toplumsal medyada en çok paylaşılan görüntülerden oldu.

Kuru, yaşadığı endişe dolu anları AA muhabiriyle paylaştı.

Aydınlıkevler tarafına gitmeye çalıştığını ve olayın 5 dakika içinde gerçekleştiğini belirten Kuru, şöyle konuştu:

“Kırmızı ışıkta durdum, bir anda her yer göl oldu. Hiçbir otomobil devam edemedi. Durduktan yaklaşık 6-7 dakika sonra da otomobilin içi su almaya başladı. Çok panik olduk. Ne yapacağımızı bilemedik. Kapılar evvel açılmadı. Motor kendini kapattı. Sağdan soldan bir şeyler diyenler oldu, hiçbir yetkiliye de ulaşamadığımız için kendi uğraşlarımızla çıkarak kenarda suların çekilmesini bekledik.”

Arabadan bardakla su boşalttığı imajlara ait de Kuru, “Orada elimizin altındaki tek şeydi bardak. Sular girmeye başladığında birinci etapta bardakla müdahale edebildik. Bardakla boşaltmaya başlamıştık sonradan iş çığrından çıktı, bardak da işe yaramaz oldu.” dedi.

Araçta iki de iş arkadaşı olduğunu, bir arkadaşlarının kapısı açılmadığı için camdan çıktığını, kendilerinin de kapı açıldıktan sonra çıkabildiğini aktaran Kuru, “Arkadaşlarımızla birbirimizi telkin edemedik. Paniğimizi denetim edemedik. Ne yapacağımızı, nasıl çıkacağımızı, kimi arayacağımızı şaşırdık. 155, 112 üzere neresi varsa aramaya çalıştık ancak ihbar sayısı fazla olduğu için ulaşamadık. Kendi kendimizi motive etmeye çalıştık. Birinci kez bu türlü bir şey başımıza geldiği için de ne yapacağımızı bilemedik.” ifadelerini kullandı.

Arabanın sigorta süreçleri için tutanak ve rapor alınması gerektiğini, bu nedenle karakola geldiğini lisana getiren Kuru, çalışamaz durumda olduğu için büyük ihtimalle aracının hurdaya çıkacağını kelamlarına ekledi.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.