TFF Lideri Mehmet Büyükekşi oldu!

Mehmet Büyükekşi, 209 delegenin 158’inin oyunu alarak yeni Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri seçildi.

Mehmet Büyükekşi’nin idare listesi muhakkak oldu

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Adayı Mehmet Büyükekşi’nin idare heyeti belirli oldu.

Eski idareden Hamit Altıntop, Ali Düşmez ve Alkın Kalkavan, yeni listede de yer alırken tarihte birinci sefer bayan yönetici de TFF idaresine yazıldı. Büyükekşi’nin listesinde şu isimler yer aldı;

Alkın Kalkavan  

Murat Aksu 

Hamit Altıntop

Yusuf Günay

Ali Düşmez

Talat Papatya

Volkan Can

İbrahim Burkay

Nüket Ezberci

İdil Sürer

Müslüm Özmen

Yalçın Orhan

‘Felsefemiz biz olmak’

Seçim öncesi açıklamalarda bulunan Mehmet Büyükekşi, “Tüm kulüplerimiz son derece değerli, hepsinin kendine has sıkıntıları var. Sorunların bir kısmı ekonomik sorunlar. Yeteri kadar yanlışsız bir sistem uygulamadığımız için kimi kulüplerimiz aşağıdan oyuncu getiremiyor. Bu hususta da adımlar atılıyor. Bilhassa yayın ihalesi, harcama limitleri ve yabancı kuralı konusunda birlikte hareket edeceğiz. Masada karşı karşıya gelirsek yol alamayız. Biz yan yana duracağız.” dedi.

“Disiplin Şurası ve Tahkim Şurası’nın istifasını isteyeceğim”

“Disiplin Heyeti ve Tahkim Şurası’nı değiştiremiyorum lakin seçilirsem teşekkür konuşmamda istifa etmelerini isteyeceğim. Hakem performansları konusunda yapay zeka kullanmak istiyoruz. Hiçbir şey algı operasyonu olmamalı. Hakem tartıştırmak yerine aldıkları puanları kamuoyuna açacağız. Ödül ve ceza sistemini değiştireceğiz.”

“Yayıncı kuruluş beIN Sports olacak”

Öte yandan, Türkiye Futbol Federasyonu Lider Adayı Mehmet Büyükekşi, mevcut yayıncı kuruluş beIN Sports ile gelecek dönem için de muahede sağlandığını duyurdu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.