TMMOB ‘Millet Bahçeleri Sempozyumu’ düzenliyor

TMMOB, akademisyen, gazeteci, yazar ve meslek insanlarının katılımıyla düzenleyeceği ‘Millet Bahçeleri Sempozyumu’nda bu mekanlara dair bir dizi tartışma yürütecek.

TMMOB ‘Millet Bahçeleri Sempozyumu’ düzenliyor

HABER MERKEZİ

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu, milyonlarca lira harcanan millet ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Aileler oraya gidecek yatacak, yuvarlanacak” dediği millet bahçeleri bir sempozyum düzenliyor.

TMMOB’den yapılan açıklamada, “İlk kez 2018 seçimlerinde iktidarın kalkınma projeleri olarak ilan edilen ve kentlerde rantın ve ideolojik müdahalenin yeni mekansal aracı olarak kullanılan ‘millet bahçeleri’ masaya yatırılıyor. Akademisyen, gazeteci, yazar ve meslek insanlarının katılımıyla gerçekleştirilecek Sempozyumun ilk oturumunda millet bahçelerinin tarihi, ideolojik ve kavramsal çerçevesi, ikinci oturumunda ise ekonomi politik arka planı ortaya konacak ve ardından meslek örgütlerinin temsilcileri tarafından Forum kısmında mevcut mücadele ve güncel durum tartışmaya açılacaktır” denildi.

12 TEMMUZ’DA DÜZENLENİYOR

Etkinlik 12 Temmuz Pazartesi günü 14.00-18.00 saatleri arasında Zoom programı üzerinden gerçekleştirilecek. Sempozyum aynı zamanda TMMOB Ankara Youtube kanalından canlı yayınlanacak.

Sempozyumun açılış konuşmasını TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ve TMMOB Ankara İKK Sekreteri Özgür Topçu yapacak.

Sempozyumun ilk oturumunda millet bahçelerinin tarihi, ideolojik ve kavramsal çerçevesi ve ikinci oturumunda ise millet bahçelerinin ekonomi politiği tartışılacak.

tmmob-millet-bahceleri-sempozyumu-duzenliyor-896258-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.