TTB açıkladı: Koronavirüsten hayatını kaybeden hekimin ölüm belgesine ‘doğal ölüm’ yazıldı!

Türk Tabipleri Birliği, 4 aydır koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda tedavi görüyorken hayatını kaybeden hekimin ölüm belgesine, “bulaşıcı olmayan hastalık/doğal ölüm” yazıldığını bildirdi. Belgeyi paylaşan TTB, “Ölümleri gizleyerek, meslek hastalığını örtbas ederek pandemiyle mücadele yürütülemez” dedi.

TTB açıkladı: Koronavirüsten hayatını kaybeden hekimin ölüm belgesine 'doğal ölüm' yazıldı!

Türk Tabipleri Birliği (TTB), 4 aydır yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle yoğun bakımda tedavi görüyorken 30 Mart günü hayatını kaybeden bir hekimin ölüm belgesine “bulaşıcı olmayan hastalık/doğal ölüm” yazıldığını açıkladı.

TTB’nin sosyal medya hesabı Twitter’dan yapılan paylaşımda, söz konusu olayın belgesi de paylaşıldı.

TTB açıklamasında, “4 aydır COVID-19 yoğun bakımda tedavi görüyorken 30 Mart günü kaybettiğimiz bir hekimin ölüm belgesine “bulaşıcı olmayan hastalık/doğal ölüm” yazıldı” ifadeleri kullanıldı.

“Yineliyoruz: Ölümleri gizleyerek, meslek hastalığını örtbas ederek pandemiyle mücadele yürütülemez!” denilen açıklamada, şeffaf bilgi vurgusu yapıldı.

4 aydır COVID-19 yoğun bakımda tedavi görüyorken 30 Mart günü kaybettiğimiz bir hekimin ölüm belgesine “bulaşıcı olmayan hastalık/doğal ölüm” yazıldı.

Yineliyoruz:
Ölümleri gizleyerek, meslek hastalığını örtbas ederek pandemiyle mücadele yürütülemez!

#ŞeffafBilgi pic.twitter.com/KeG7OSYCPj

— TürkTabipleriBirliği (@ttborgtr) April 1, 2021

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir