Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, koronavirüse yakalandı

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, koronavirüs testinin olumlu çıktığını söyledi.

Ardern, paylaşımında elinden gelenin en uygununu yapmasına karşın öbür aile üyeleri üzere Kovid-19 testinin müspet çıktığını belirtti.

8 MAYIS’TAN BERİ İZOLASYONDA

Uzun müddettir birlikte olduğu ve çocuğunun babası olan Clarke Gayford’un Kovid-19 testinin müspet çıktığı 8 Mayıs’tan bu yana izolasyon sürecinde olduklarını aktaran Ardern, bu süreçte kızları Neve Te Aroha ile kendisinin de hastalığa yakalandığını tabir etti.

Ardern, bu hafta hükümet açısından epeyce değerli olan işlerde şahsen bulunamayacak olmasına ait kederlerini söz ederek, takımıyla bağlantıda olacağını vurguladı.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Jacinda Ardern (@jacindaardern)’in paylaştığı bir gönderi

ÜLKEDE SON DURUM

Kovid-19 datalarının derlendiği “Worldometer” internet sitesine nazaran, Yeni Zelanda’da salgının başından bu yana 1 milyon 37 bin 855 bireyde tespit edilen Kovid-19 nedeniyle 909 kişi hayatını kaybetti.

Sıkı Kovid-19 önlemlerinin uygulandığı ülkede, virüse yakalandıktan sonra sıhhatine kavuşanların sayısı ise 983 bin 286.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.