DSP’den terör çıkışı: “ABD’ye nota verilsin”

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Pençe-Kilit bölgesinde 9 askerimizin şehit olmasından sonra sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Terör sürecinin daha fazla böyle devam edemeyeceğini belirten Aksakal, “Türkiye’nin, 40 yıldır karşı karşıya bırakıldığı bu stratejiye karşı dirayetli ve kararlı duruşu ortaya koyma zamanı gelmiştir” dedi.

Açıklamasının devamında, ”Terör örgütlerine yönelik mücadele ancak ve ancak onları kurgulayan ve kullananlarla diplomatik mücadele ile olur. Artarda gelen şehit haberlerine karşı “biz de şu kadar terörist öldürdük” açıklaması yapmak olayın ciddiyetine zarar verir. Hele hele bu ortamı yaratan küresel emperyalizmin beklentilerini güçlendirecek “Kara Harekâtı” tamtamlarına itibar etmek tarihsel bir hata olur. Kara harekâtı ve savaş iki devlet ancak arasında olabilir. Karşımızdaki asıl düşman esasen ABD’dir ve onunla önce topraklarımız üzerinde sahip olduğu hak ve olanakları ortadan kaldırarak işe başlamalıyız” ifadelerine yer verdi ve yapılması gerekenleri sıraladı.

Aksakal’ın önerileri ise şu şekilde:

“Bunun için ABD’ye:

1- Derhal bir nota verilmelidir.

2- Bugün itibariyle ülkemizde bulunan tüm ABD ve UK vatandaşları ülkelerine gönderilmelidir.”

3- Ardından topraklarımız üzerindeki tüm ABD üsleri kapatılmalı ve buradaki askerler sınır dışı edilmelidir.

4- NATO ile olan ilişkiler geçici olarak askıya alınmalıdır.

5- PKK başta olmak üzere terör örgütlerine sempatiyle yaklaşan tüm kurumlar kapatılmalı, yöneticileri adalete teslim edilmelidir.

6- Tüm bunlardan sonra karşımıza bir devlet çıkarsa 85 milyon Türk Milleti gereğini elbette seve seve yapacaktır.

Bıçak kemiğe dayanmıştır!

Şehitlerimize borcumuz budur. Vatan sağolsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir