Sarunas Jasikevicius: Değişiklikler yapabilmem için zaman gerek!

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Sarunas Jasikevicius, Monaco’yu 86-74 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu. Taraftarlar ve kulüp tarafından çok sıcak karşılandığını belirten Sarunas Jasikevicius, “Takımı ve taraftarları tebrik ediyorum. Ayrıca hem taraftar hem de kulüp tarafından çok sıcak karşılandım. Teşekkür ediyorum. Maça çok büyük enerji ile başladık ve ilk yarı çok iyi olduğumuzu düşünüyorum. Çok yaratıcı atışlarımız vardı. Çok iyi şutörlerimiz var. Güzel şutlar buldular. Ribaunt konusunda da çok iyiydik. Bir Final Four takımını yenmiş olduk. Şimdi küçük küçük onun üzerine yeni fikirler ekleyerek, ilerlememiz gerekiyor. Çok tecrübeli ve çok iyi yönetilen bir takım devir aldım. Bu şekilde devam edeceğiz” dedi.

Sarı-lacivertlilerin ligde de iyi bir performans sergilemesi gerektiğini vurgulayan Litvanyalı başantrenör, “Aslında tüm atışlarını atamadılar. Daha yaratıcılar. İkinci yarıda potamızda 29 sayı gördük. Bunun üzerine de inşa ederek, küçük küçük ilerlememiz gerekiyor. Önümüzde lig maçı var ve bu çok önemli. Buralarda iyi olmamız için Türkiye liginde de çok iyi olmamız gerekiyor. Çalışmamız ve kendimizi geliştirmemiz için çok iyi fırsat. Zalgiris bir play off takımı. Çok karakterli bir takım ve onlara karşı oynamak her zaman zordur” açıklamasını yaptı.

Kadroda daha önce birlikte çalıştığı üç oyuncu olduğunu belirten Sarunas Jasikevicius, “Şu ana kadar bu takımdan sadece üç oyuncu ile çalıştım. İzliyoruz, çalışıyoruz ve fikirler alıyoruz ama bunu gerçekten anlayabilmek için birlikte çalışmak ve savaşmak gerekiyor. Tabii ki herkesi geliştirmeyi çok isterim, gençlerden başlayarak. Onlar daha aç ve hevesli oluyorlar. Önemli olan bir takım olarak başarılı olabilmemiz” ifadelerini kullandı.

Çok çılgın bir 24 saat geçirdiğini vurgulayan Litvanyalı başantrenör, “Şu an kayıp bir durumdayım. Asya’da mıyım, Avrupa’da mıyım? Çok çılgın bir 24 saat geçirdik. Bu kadar sürede çok ciddi bir katkım olması zor. Çok şey değiştirmemeye çalıştım çünkü yetenekli bir takımı devralmış oldum. Itoudis’in seviyesini zaten biliyorsunuz. Çok fazla değişiklik yapmadan küçük detaylar ekleyerek devam etmeyi amaçlıyorum” diye konuştu.

Maçı değerlendiren Sarunas Jasukevicius şu ifadeleri kullandı:

“Ribauntlarda rakamlarımızın iyi olmadığını konuştuk ve diğer takım bizden fazla şut atmamalıydı. Bunun üzerine çalıştık. Maçın başında Dyshawn bu konularda çok büyük katkıda bulundu. Hücum ribauntları sayesinde daha fazla topa sahip olma şansımız oldu. Çok çılgınca 24 saat olduğu için çok şeyi değiştirdiğimi söyleyemem. Sadece onların yoluna çıkmak ve engel olmak istemedim. Bazı konularda akışına bıraktım. Video izleyip bakacağız. Ciddi değişiklikler yapabilmem için uzun süre gerek. Hepsi çok tecrübeli oyuncular. Çok farklı antrenörler ve stillerle çalıştıkları için değişik hücum ve savunmaları biliyorlar. Adapte olabilmeyi de başarıyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir